Capitan Hollywood Project

Speaker

Capitan Hollywood Project

Z Europy !

Captain Hollywood Project to jedna z najpopularniejszych grup muzyki eurodance, która jednocześnie zapoczątkowała ten nurt. Ten jednoosobowy zespół założył Tony Dawson-Harrison. Do końca lat 80. Harrison był członkiem zespołu Twenty 4 Seven a następnie wydał swój debiutancki solowy album "Love Is Not Sex". Krążek znalazł się w pierwszych dziesiątkach zestawień na całym świecie. Po nim ukazały się jeszcze dwa single - "More and More" i "All I Want". W 1992 roku Captain Hollywood Project zatrudnił niemieckich producentów, którzy pracowali razem z nim nad kolejnym wydawnictwem.

Ponieważ artysta chciał współpracować również z wokalistkami, o pomoc poproszono Petrę Speigal i Ninę Gerhard. Harrisom zatrudniał też tancerzy, z których najbardziej doceniana była Cihat. Captain Hollywood Project powrócił w 1995 roku albumem "Animals of Human", który sprzedał się w ponad 300 tys. kopii w Niemczech i 350 tys. we Francji.

Po nim przyszedł czas na trasę koncertową. Harrison postanowił założyć własne studio nagraniowe - Hollywood Productions. Tam pracował z artystami z USA i pomagał im w przystosowaniu się wymogów europejskiego rynku muzycznego. Rok 1996 to współpraca z Milesem Gordonem nad kolejnym albumem Captain Hollywood Project.

Singiel "Over and Over" z tego krążka został uznany za jeden z hitów lata. Rok późnej Tony Harrison zdecydował się jednak wrócić do Stanów Zjednoczonych, by znów pojawić się w Niemczech w 2001 roku i w kolejnych latach wspierać inne zespoły w ich karierach muzycznych. Harrison w swojej karierze miał przyjemność wspólnego koncertowania z takimi artystami, jak Duran Duran, Eros Ramazzotti, Elton John, czy Take That. Na jego koncie jest także 12 platynowych i 14 złotych płyt.